Bydlení Újezd nad Lesy

Návrh řeší nový obytný soubor v Újezdě nad Lesy. Jedná se celkem o 16 nových rodinných domů, z toho 8 samostatných domů a 4 dvojdomy. Dvojdomy tvoří frontu stávající hlavní ulice, samostatné domy jsou umístěné v druhém plánu a vytváří náves, které je jejich sdíleným veřejným prostorem.

Autor: Pavel Hnilička, Marek Řehoř, Ondřej Smetana, Jakub Hoffmann, Petr Bočan
Spolupráce: Jiří Opl
Řešené území: 2,07 ha
HPP: 2 000 m²
Klient: soukromý investor
Studie: 2017
Realizace: 2022

Domy jsou navrženy ve 3 rozměrových standardech – samostatné domy A, B a menší dvojdomy C. Všechny domy mají moderní design, vysoký standard vybavení a jsou zároveň energeticky úsporné a šetrné k životnímu prostředí.

Nabízí jak vytápění technologií tepelného čerpadla nebo plynem, domy A a B jsou navíc vybaveny podlahovým vytápěním.

S ohledem na aktuální téma nedostatku vodních zdrojů byla také u každého domu vybudována retenční nádrž na dešťovou vodu. V případě zájmu ze strany klienta lze dům osadit solárními panely či zajistit dobíjecí stanici pro elektromobil.

Jako i v jiných projektech řešíme, jak nabídnout rodinný dům s vlastní zahradou a přitom šetřit půdou. Rohový systém zastavění v případě samostatných domů dovolí lépe využít pozemky. Zatímco běžný pozemek má rozlohu 800 nebo 1000 m², v našem návrhu mají polovinu i méně.